Eddig négy találkozót rendeztek az egyik Budapesthez közeli városban, egy kisgazda politikus házában. Pártpolitikusok mellett három alkalommal Raskó György agrárközgazdász is részt vett az eseményen, akinek „vannak csatornái” a Tisza Párthoz. A lapnak többen megerősítették, hogy
a Demokratikus Koalícióval kizárják az együttműködést, és egyelőre az LMP sincs a bakancslistán, a Mi Hazánk szóba se került, de Jakab Péter, a Nép Pártján elnöke sincs a meghívottak között.
Kisebb formációk révén a szociáldemokrata irányzat képviseltette magát ugyan a konzultációkon, de van, aki szeretné még az MSZP-t is megnyerni. Tárgyalások indultak Vona Gábor pártjának bevonásáról is.
Szalma Botond, aki a Márki-Zay Péter vezette Mindenki Magyarországa Néppárt alelnökeként rendszeres szereplője a megbeszéléseknek azt mondta, ez nem egy Tisza-ellenes, hanem rendszerváltó szervezkedés”.
Az egyik – neve mellőzését kérő – résztvevő a Népszavával közölte, a most formálódó ellenzéki együttműködés győzelemre esélyes, pártlogó nélküli politikusokat indíthatna azokon a helyeken, ahol a Tiszának csak „gyengébb” jelölteket sikerül találnia. Szalma szerint erről jelenleg már csak azért sincs értelme beszélni, mert még nem tudni, ki lesz a Tisza színeiben induló 106 egyéni jelölt.
A legfontosabb az – jelentette ki –, hogy az egyéni és pártérdekeket senki ne helyezze az ország érdeke elé.
Raskó György nem tagja a Tisza Pártnak, az ellenzéki megbeszéléseken a kisgazdák meghívására, magánszemélyként, és nem a Tisza képviseletében jelent meg. Az agrárközgazdász (volt parlamenti képviselő, az MDF-kormány államtitkára) kedvező tapasztalatokat szerzett az általa „tapogatózó összejöveteleknek” nevezett találkozókon, ahol alkalmanként átlagosan harmincan vettek részt. Mindenki pontosan tisztában van azzal, hogy a Tisza Párt nem egyszerűen kormány-, hanem rendszerváltásra készül.